Prodej nemovitostí se vyvíjí a ten, kdo drží krok s moderními trendy zpravidla dosahuje vyšší ceny. Základem úspěšného prodeje, je správné nastavení nabídkové ceny. Tu lze určit hned několika způsoby – cenovou mapou, kterou disponuje přímo realitní kancelář, nebo z dostupných dat na realitních serverech a katastru nemovitostí. Porovnáním nabídkových cen v okolí a cen z již realizovaných obchodů získáme reálnou cenu, za kterou by se měla nemovitost prodat.

Dalším neméně důležitým je faktorem je samotná prezentace nemovitosti. Pokud tvrdíme, že inzerce na největších inzertních serverech je dnes standard, stejně tak kvalitně zpracovaná fotografie od profesionálního fotografa, kde je tedy prostor pro zlepšení? Díky zpracovanému půdorysu má zájemce o nemovitost dokonalou představu o nemovitosti. Tuto představu o prostoru umí dokonale podtrhnout kvalitně natočená videoprohlídka, která může obsahovat i letecké záběry z dronu. Neméně důležitý je i samotný popis nemovitosti.

Marketingový specialisté tvrdí, že je třeba se při propagaci zaměřit na to, co nabízená věc nebo služba řeší za problém. Případně, co nového zákazníkovi přinese za užitek. Máte pocit, že realitní server s 50ti tisíci nabídek, je schopen takovou věc vypíchnout? Tento problém lze vyřešit například vlastním webem nemovitosti. Na tento web lze samozřejmě navázat PPC reklamu na vyhledávačích a tu cílit na přesně specifikovanou cílovou skupinu.

Nejdynamičtěji rozvíjejícím se prostředím jsou sociální sítě. Výhodou prezentace na sociálních sítích je samozřejmě unikátní dosah a inzerce, se kterou jde velmi efektivně pracovat ve smyslu cílení, virálního dosahu a přímé práci s konkrétním zájemcem.

Efektivní a kvalitní prodej nemovitosti je skládačka, kdy každý díl do sebe musí pasovat.