Koncem roku 2020 nám byl svěřen prodej krásné vily ve Vraňanech. Majitelé domu nás oslovili po několika historicky neúspěšných pokusech o prodej domu. Po nerealizovaném prodeji byl dům vždy pronajat. Po vyklizení domu bývalými nájemníky jsme se do práce pustili my. Dům jsme si od prvního okamžiku zamilovali. Prostorná vila s historií, velká zahrada, svažující se pozemek, který přechází do přízemí, krásné výhledy, blízko řeka – no prostě nádhera!

Dům má rozsáhlý pozemek o výměře 2002 m2 a je poměrně rozlehlý, má podlahovou plochu 466 m2. Od začátku jsme věděli, že se jedná o poměrně specifickou nemovitost, která bude mít užší cílovou skupinu potenciálních kupujících, než tomu je obecně v okolí Prahy a větších středočeských měst.

Na druhé schůzce jsme s majiteli stanovili prodejní cenu a prodejní strategii. Námi navrhovaná prodejní cena byla vyšší, než bylo původním záměrem majitelů. Pro určení správně prodejní ceny využíváme moderních analytických nástrojů, které nám velmi přesně ukáží reálnou tržní cenu nemovitosti a umíme ji porovnat s nabídkou v místě a čase. Potřásli jsme si rukou a pustili jsme se do práce. U takhle velké a prázdné nemovitosti vždy vyvstává otázka, jak ji prezentovat? Homestaging by byl velmi časově náročný, tak jsme se rozhodli jít na to trochu jinak. Rozhodli jsme se, že zájemcům vilu ukáže Veronika Lálová, vítězka Star Dance, která domem a jeho okolím protančí. Vymysleli jsme scénář, naplánovali natáčení, fotografování a ve spolupráci s majiteli nemovitost připravili. Náš profesionální tým nemovitost nafotil, natočil a připravil k prodeji. Cílem naší prezentace bylo, aby si budoucí majitel místo zamiloval a byl z něho nadšený právě tak, jako jsme byli my, když jsme poprvé vstoupili do vily.

Podívejte se na videoprohlídku domu:

Prodej jsme zahájili 16.11. 2020 a rezervace byla uzavřena 12.1.2021 Stačily nám necelé dva měsíce a našli jsme nového majitele. Ve finále bychom ho měli ještě o dost dříve, ale před podpisem rezervace probíhala ještě kontrola nemovitosti ze strany budoucích kupujících a sladit kalendáře několika lidí před koncem roku bylo nereálné. Prodáno bylo bez jakékoliv slevy a prohlídky probíhaly pravidelně, na což původní majitelé nebyli zvyklí z předchozích pokusů o prodej.

Proč se nemovitost zobchodovala tak rychle a co nám k tomu pomohlo?

  • správné nastavení prodejní ceny
  • správné nastavení prodejní strategie
  • kvalitně zpracovaná prezentace nemovitosti na inzertních serverech a sociálních sítích
  • přehledný a kompletní soubor informací předávaný zájemcům
  • profesionální jednání se zájemci

 

Zakázku měl na starosti Jakub Vít, Partner naší společnosti.

Zajímá Vás, jak můžeme s prodejem nemovitosti pomoci i Vám? Ozvěte se nám na +420 731 767 741, nebo na info@vpi.cz.